חייגו עכשיו: 09-9512199

טיפולי שיניים

טיפולי שיניים אינם חוויה נעימה, והרוב יעידו כי הם מעדיפים להימנע מביקור אצל רופא השיניים. למרבה השמחה, כיום ישנה מודעות רבה יוצר לנושא טיפולי שיניים, ומרפאות שיניים ורופאים משתדלים להנעים את האויה ואת חווית הטיפול, ונוצר קשר אישי יותר וארוך טווח עם רופאי השיניים. קיים מגוון רחב של טיפולי שיניים, אשר חלקו נחשב לטיפולי שיניים פשוטים יותר, וחלקו האחר הוא טיפולי שיניים מורכבים. טיפולי שיניים רבים נעשים כיום אצל רופא שיניים רגיל, אך כאשר מדובר בטיפולים מורכבים יותר, טיפולי שיניים כמו כתרים, שתלים וטיפולי שורש, רצוי לפנות לרופא שיניים מומחה. לעומת טיפולי שיניים מורכבים אלה, טיפולי שיניים פשוטים יתר כמו עקירות וסתימות פשוטות, ניתן לעשות אצל מרבית רופאי השיניים. בכדי להימנע מלהגיע לטיפולי שיניים, ישנה המלצה גורפת לצחצוח שיניים בתדירות יומיומית ושימוש בחוט דנטאלי לאחר כל ארוחה.


טיפולי שיניים בהריון

כיום ברור כמעט לכל הקשר שבין בריאות השיניים להריון, לדוגמה, קיים תיעוד מחקרי המקשר בין דלקות חניכיים לבין לידה מוקדמת. חשוב להדגיש כי בכדי לקבל טיפולי שיניים טובים ומתאימים, יש ליידע מראש את הרופא המטפל על ניסיונות להיכנס להריון או על ההיריון עצמו. כמובן שההמלצה הגורפת הינה להיכנס להריון כאשר בריאות הפה, השיניים והחניכיים טובה, ולא להמתין לכאבי שיניים בהריון בכדי להתחיל טיפולי שיניים. קיימים מספר סוגי חומרים מאלחשים ותרופות המיועדים לנשים הרות, וכמו כן אין סיבה לכל חשש מצילומים דנטאליים מכיוון שרמות הקרינה בצילומים אלה נמוכות ביותר, ואינן מסכנות את בריאות העובר. בנוסף, מומלץ לעבור ניקוי אבן במהלך ההיריון, לפחות פעם כל שלושה חודשים.


טיפולי שיניים לילדים

ישנה חשיבות רבה לשמירה על בריאות הפה והחניכיים אצל ילדים, וצחצוח שיניים באופן קבוע. כידוע, ילדים אינם אוהבים טיפולי שיניים, ולכן יש לנקוט בצעדים בכדי להימנע מכך. ראשית, רצוי שהביקור הראשון במרפאת השיניים יהיה מיד לאחר צאת השן הראשונה. צעד נוסף הוא צחצוח שיני הילד הכי מוקדם שאפשר, אך חשוב לא להפריז בכמות משחת השיניים מחשש לבליעת המשחה. כמו כן, בכדי להימנע מבעיות דנטאליות אצל ילדים חשוב לדעת כי שימוש במוצץ עדיף על מציצת אצבע. זאת מכיוון שמציצת אצבע באופן ממושך עלולה לגרום לשינוי במבנה הלסת וצורת השיניים בשלבים מאוחרים יותר בהתפתחותו.